Bez nich by się nie udało

Opis projektu

Zaprezentowany w sierpniu ubiegłego roku raport K.I.D.S. „Dziecięce Szpitale Przyszłości” wskazał możliwe obszary transformacji tych placówek oraz najważniejsze kierunki zmian. Aby mądrze planować kolejne działania, postanowiliśmy poznać i zrozumieć potrzeby osób, które na co dzień związane są ze szpitalami dziecięcymi. 

Zespół badaczy K.I.D.S. przygotował  ankietę,  która pozwoli spojrzeć na te placówki oczami wszystkich pracowników medycznych, ale także rodziców i opiekunów małych wojowników.

Ankieta została stworzona w taki sposób, aby zbierać dane w dwóch obszarach:

  1. w części skierowanej do rodziców i opiekunów pacjentów znalazły się pytania jakościowe dotyczące doświadczeń dziecka w szpitalu: od momentu przyjęcia i procedur z tym związanych, przez pobyt na oddziale, uzyskane informacje od personelu medycznego, aż po wypis; w tej części pytamy również o warunki lokalowe, posiłki, dodatkowe zajęcia dla dzieci czy wyposażenie pokoi;
  2. w obszarze badania satysfakcji personelu poruszamy kwestie wewnętrznych i zewnętrznych motywacji, pytamy o atmosferę współpracy, oczekiwania w stosunku do miejsca pracy, a także prosimy o samoocenę zadowolenia z pracy.

Pierwszy etapem „Wielkiego Badania Dziecięcych Szpitali” jest ankieta. Na podstawie zgromadzonych wyników przygotujemy raport, w którym podsumujemy opinie lekarzy oraz pacjentów i wskażemy najważniejsze kierunki zmian.

Ankieta dostępna jest na stronie https://badaniekids.webankieta.pl/ do końca maja. Raport na podstawie zgromadzonych danych zostanie opublikowany na przełomie czerwca oraz lipca.

Jeśli chcesz dostać raport tuż po opublikowaniu zostaw nam swój adres mailowy.

Chcesz dostawiać bieżące wiadomości o projektach K.I.D.S.? Zapisz się do naszego newslettera!

Aby dołączyć do nas i zostać wolontariuszem K.I.D.S. wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Liderzy projektu

Agnieszka Wojtkowska

Product owner specjalizująca się w obszarze kart i płatności, zajmuje się przekuwaniem pomysłów w działające produkty i procesy

Karol Tondera

Menedżer ochrony zdrowia z wieloletnim doświadczeniem w sektorze prywatnych i publicznych usług medycznych. Blisko związany z badaniem potrzeb i budowaniem pozytywnych doświadczeń pacjentów.

Eliza Wójcik

Project i brand manager, pasjonuje się nowoczesnymi rozwiązaniami w obszarze edukacji 

Michał Budryk

Analityk i konsultant biznesowy, ale większość kariery zawodowej poświęcił pracy badawczej. Zbierał w niej doświadczenie prowadząc duży projekt z pogranicza ekonomii i psychologii kognitywnej. Głęboko wierzy, że z pomocą informacji i wiedzy możemy zmienić świat na lepsze.

Małgorzata Radkowska

Z wykształcenia socjolożka, z zawodu i pasji badaczka i analityczka rynku. Nie tylko lubi realizować badania, ale i w nich uczestniczyć, bo to dla niej okazja do lepszego poznawania ludzi i ich potrzeb. W badaniach ceni użyteczność, nie potrafi realizować projektów "do szuflady".  Zawodowo związana z mediami od blisko 10 lat.  W wolnym czasie nie potrafi usiedzieć w miejscu, najczęściej można ją spotkać podczas biegania.

Zespół projektowy

Beata Rąbińska

Socjolog, specjalista w zakresie badań marketingowych ukierunkowanych na tworzenie i testowanie innowacji, UX, CX, Service Design, komunikację i wizerunki marek. Wspiera strategiczne procesy klientów. Doświadczony moderator i facylitator warsztatów; certyfikowany moderator Design Thinking. Członek Polskiego Towarzystwa Badaczy Rynku i Opinii. Pasjonatka gór i wspinania.

Dobromiła Wronowska

Psycholożka z kilkunastoletnim stażem. Pasjonują ją badania, poznawanie ludzi, ich motywacji, zwyczajów.  Obecnie wdraża się do pracy jako UX. Cała jej dotychczasowa droga zawodowa skupiała się na poprawie sytuacji dzieci, a współpraca z K.I.D.S pozwala na kontynuowanie tej ścieżki.

Ewelina Najdek

Wkrótce psycholożka, zawodowo dba o klientów szkoleń z kompetencji miękkich. Działa w K.I.D.S. bo zależy jej na podnoszeniu jakości usług z zakresu zdrowia fizyczno-psychicznego.

Joanna Erdman

Tłumaczka przysięgła j. angielskiego, nauczycielka pomagająca rozwiązywać problemy lingwistyczne. W bliskiej przyszłości chciałaby poszerzyć zakres działalności o rozwiązywanie problemów z zakresu doświadczeń użytkownika (UX). Prywatnie mama 2 dzieci, fanka jogi i wycieczek rowerowych.

Tomasz Łozowicki

Stworzony do pracy z ludźmi i nowymi technologiami. Od wielu lat związany z branżą eventową. Obecnie intensywnie pracuje nad tym, by zdobyte doświadczenia wykorzystać w roli UXa.

Monika Rogalska

Entuzjastka nowych technologii w medycynie i finansach. Na co dzień zajmuje się zarządzaniem danymi oraz prowadzeniem szkoleń.

Sławek Figura

Absolwent ASP w Łodzi, swoje doświadczenie zdobywał pracując w Gazecie Wyborczej, DDB Needham, Hager Polska, TBWA, EURO RSCG. Obecnie zajmuje stanowisko Deputy Creatve Directora w Agencji Publicis Worldwild i dyrektora kreatywnego w Fundacji K.I.D.S.

Katarzyna Kozanecka

Dziennikarka, przez wiele wydawczyni strony głównej jednego z wiodących portali.  Stawianie pytań i wyciąganie wniosków z odpowiedzi to jej pasja. Kocha prosty język i chce zawodowo ułatwiać ludziom życie jako projektantka UX

Agata Malenda

Z zawodu lekarz, internista, w trakcie specjalizacji z hematologii. Z pasji lekarz hospicjum domowego. Prywatnie żona i matka trzech synów. Głęboko wierzy, że dobra komunikacja na linii lekarz-pacjent, odpowiednie warunki pracy oraz wsparcie zdrowia psychicznego pracowników medycznych mają istotne znaczenie dla odpowiedniego funkcjonowania ochrony zdrowia.

Joanna Wańczyk

UX/UI Designer. Z wykształcenia tłumacz języka włoskiego, z pasji tłumacz potrzeb użytkowników na proste rozwiązania. Fanka designu, książek i podróży.

Magdalena Pasadyn

Lekarka specjalizująca się w profilaktyce i zdrowiu publicznym. Założycielka i prezeska Fundacji Kraina Zdrowia, która pomaga rodzicom dbać o zdrowie i rozwój dzieci.  Zajmuje się tematyką wellbeingu i profilaktyką wypalenia zawodowego. Jej misją jest zapobieganie chorobom cywilizacyjnym oraz inspirowanie ludzi do bardziej świadomego życia i dbania o swoje zdrowie. Jest entuzjastką korzystania z nowych technologii w ochronie zdrowia. Prowadzi szkolenia dla organizacji, gdzie zajmuje się wdrażaniem programów prozdrowotnych. Angażuje się społecznie, lubi zmieniać świat na lepsze i widzieć, że jej praca ma pozytywny wpływ na życie innych ludzi.

Sabina Białek

Członkini Zarządu ds. Badań i Projektowania Doświadczeń

Tomasz Rudolf

Pomysłodawca i współzałożyciel Fundacji K.I.D.S.

Co-Founder The Heart

CEO Doctor.One

Kuba Adamów

Jako człekokształtne zagięcie uniwersalnej, czasoprzestrzennej rzeczywistości, dającej same powody do ciekawości we wszystkich znanych—i tych jeszcze do odkrycia—wymiarach, staram się wedle swego doświadczenia i wiedzy, oddać światu, który mnie za pośrednictwem mamy urodził, podziękowanie i uszanowanie, bo samo życie—a możliwość jego doświadczania we względnym spokoju w szczególności—jest fascynującym, uskrzydlającym niekiedy, surowym również, dla równowagi, ale sprawiedliwie, zjawiskiem. projektuję więc—multimedia, grafiki, infografiki, layouty, animacje—żeby i innym łatwiej nieco było się komunikować i odkrywać radość, ciekawość i znaczenie, by i ich życie niosło im poczucie sensu i autentycznego w nim spełnienia

Olga Strembska

Badaczka i projektantka ux w duchu human centered design. Uwielbiam odkrywać, wymyślać i eksperymentować. Wierzę, że user experience to sposób myślenia, który pozwala ulepszać świat. W Fundacji K.I.D.S. jestem zaangażowana w Wielkie Badanie Szpitali Dziecięcych oraz Pomocnik dla dzieci i rodziców. 

Dr n.med. Antoni Jędrzejowski

Dyrektor projektów w Parexel, firmie z sektora Contract Research Organisations. Ekspert od zarządzania projektowego certyfikowany przez Project Management Institute. Prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych w Polsce (GCPpl). Członek Komitetu Redakcyjnego oraz autor rozdziału poświęconego badaniom klinicznym w pediatrii w podręczniku „Badania Kliniczne” wydanym przez Stowarzyszenie GCPpl. Koordynator Grupy roboczej Stowarzyszenia GCPpl ds. badań klinicznych w pediatrii. Wykładowca na studiach podyplomowych oraz prelegent na branżowych konferencjach w zakresie badań klinicznych. Z wykształcenia lekarz pediatra i doktor nauk medycznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Autor i współautor artykułów dotyczących pediatrii oraz badań klinicznych publikowanych w polskich i międzynarodowych czasopismach medycznych.

Mariusz Turek